Blogas

Nišinė parfumerija – istorija, sukūrusi aukščiausius kvepalų standartus

Kas gali atsispirti nuostabiai svaiginančiam kvepalų aromatui? Kaip ir mūsų stilius, taip ir kvepalų pasirinkimas gali būti labai skirtingas. Kvepalai gali būti paskutinis ir puikus akcentas užbaigiantis mūsų įvaizdį.  Nišinė parfumerija, arba kitaip aukštoji parfumerija – tai pasaulis, kuriame atrasite ypatingus, originalius, stebinančius, būtent Jums tinkamus aromatus.

Terminas nišiniai kvepalai atsirado devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje, kaip nepriklausomų kvepalų namų reakcija į didelius komercinius prekių ženklus. Parfumerija jau buvo tapusi dideliu verslo pasauliu su brangiais buteliukais ir reklaminėmis kampanijomis, kuriose dalyvavo kino žvaigždės ir supermodeliai. Pakuotė ir reklama palaipsniui tapo svarbesnė už pačius kvepalus. Kiekvienas aromatas prieš paleidžiant į rinką buvo kruopščiai išbandytas vartotojų grupių ir dažnai tapdavo masiniu, daug kam visai patinkančiu, tačiau nežavinčiu rezultatu. Žmonės nebekvepia kvepalais, o kvepia reklama – kažkada yra pasakiusi viena žymi parfumerė. Palaipsniui nemažai kvepalų kūrėjų, dažnai ir iš didžiųjų prekių ženklų, ėmė jausti trauką grįžti prie kvepalų esmės: originalių kūrinių, pagamintų iš išskirtinių ingredientų. Nišinę parfumeriją inspiravo pirmenybė laisvei ir kūrybiškumui, o ne rinkos tyrimams ir pelno maržoms. 

Nors nišinės parfumerijos terminas yra palyginti naujas, ko gero daugelį iki pramonės revoliucijos kurtų kvepalų šiandien, ko gero, galima būtų vadinti nišiniais kvepalais. Jie buvo labai ribotos pasiūlos, nepigūs, sukurti kvepalų gamintojų, kurių buvo nedaug. Kvepalų istorija prasidėjo dar senovės Egipte, kur per dvasinius ritualus buvo deginamos brangios dervos, kas vėliau netgi sąlygojo kvepalų pavadinimą (per fumus – per dūmus), dievų statulos buvo trinamas kvapiaisiais aliejais ir tik faraonai turėjo privilegiją jais kvepėti patys. Kvapiuosius papročius perėmė graikai, vėliau romėnai, kuriems jau skleisti kvepalus namuose ar dėvėti kvepalus buvo prabangos ženklas. Kvapieji ingredientai į senovės Romą buvo gabenami iš viso pasaulio ir kartais jie buvo brangesni net už auksą. Žlugus Romos imperijai susidomėjimas kvepalais Europoje nuslopo. Viduramžiais karališkieji namai ir turtinga aukštuomenė „maudėsi“ kvepaluose, dažnai higienos tikslais. To meto kvepalai jau buvo išskirtiniai, dažnai gaminami tik juos užsakiusiam, kad jiems jau nesunkiai galima būtų priskirti ir terminą nišiniai kvepalai.

XIX amžiuje viskas pasikeitė. Pramonės revoliucija privertė nykti amatus ir užtikrinti, kad gaminiai būtų pagaminti daug greičiau, didesniais kiekiais ir pigiau. Šiuolaikinės chemijos atsiradimas taip pat paskatino naujus būdus gaminti kvepalusdidesniu mastu. Ėmė kurtis mados namai, o juose atsirado ir kvepalų linijos. Po antrojo pasaulinio karo kvepalai iš prabangos prekės palaipsniui virto plataus vartojimo produktu, prieinamu kiekvienam. Atsirado vis daugiau kvepalų, o kūrybiškumas pamažu pasislinko į antrą planą. Kvepalus buvo vis lengviau įsigyti, nes atsirado parfumerijos parduotuvių tinklai, o prabangus ir meniškas kvepalų aspektas pamažu buvo prarastas.

Tačiau tuomet atėjo laikas šiuolaikinės nišinės parfumerijos saulėtekiui. Nedideli ir nepriklausomi kvepalų namai bei kūrėjai vis aktyvėjo kurdami originalius, aukštos kokybės, nedidelių tiražų išskirtinius kvepalus bei juos pristatydami kvepalų mylėtojams. Nišinių kvepalų prekių ženklai tapo sėkmingi, rado daugybę savo mylėtojų ir dienos šviesą išvysta vis daugiau nuostabių jų kūrinių, nuolat keliančių aukščiausių standartų kvepalams kartelę.

Kuo nišiniai kvepalai išskirtiniai?

Daugelis nišinių kvepalų prilygsta meno kūriniui. Lygiai kaip dailininkas, tapantis geriausią savo šedevrą, ar kompozitorius, kuriantis skambiausią melodiją, taip ir parfumeris į kūrinį stengiasi sudėti gražiausią išskirtinių natų ir spalvų paletę. Aukštosios parfumerijos kūrėjai savo aromatais siekia sukurti istoriją, perteikti originalią idėją, sužadinti prisiminimus olafaktoriniu būdu. Dažniausiai nišinių kvepalų kūrėjai yra nepriklausomi parfumeriai, kuriantys rankų darbo šedevrus, paliekančius neužmirtamą įspūdį. Vis dažniau nišiniai kvepalai turi unikalią, tačiau ekologišką pakuotę, juos lydi ne tik išskirtinis aromatas, bet ir pati jo sukūrimo idėja, istorija, originalūs ar išskirtiniai, ypač kokybiški ir vis daugiau ekologiški ingredientai. Vis dažniau sklaidomas mitas, kad nišinė parfumerija ne visai tinkama kasdieniam kvėpinimuisi. Tikrovė yra priešinga – daugelis mūsų originaliais ir išskirtiniais norime būti kasdien, visur ir visada.

Komercinius kvepalus galite įsigyti daug kur – prekybos centruose, oro uostuose, net vaistinėse ar kosmetikos prekių parduotuvėse. Ne visai paprastas prieinamumas – dar vienas nišinės parfumerijos išskirtinumas. Aukštosios parfumerijos kūrinius dažniausiai galite rasti specialiuose nišinių kvepalų butikuose, autorinių drabužių ar aksesuarų parduotuvėse, vis dažniau ir specialiose internetinėse parduotuvėse.  Nišiniai kvepalai internetu jau kuris laikas prieinami ir mūsų nišinių kvepalų namų The House of Drops internetinėje parduotuvėje.

Kaip išsirinkti nišinius kvepalus?

Daugelis iš mūsų turime bent keletą kvepalų. Dalis – džiaugiamės netgi kvepalų kolekcijomis. Todėl skirtingus aromatus galime dėvėti tiek skirtingais sezonais, progomis, nuotaikomis. Lengvesniais, gaivesniais aromatais džiaugiamės šiltuoju metų sezonu, sunkesnių, aštresnių aromatų natas pasiliekame rudeniui ar žiemai. Žinoma, kiekvienas aromatas ant žmogaus odos atsiskleidžia skirtingai, tad prieš pasirenkant labai rekomenduotina nišinius kvepalus pabandyti ant savo odos nišinių kvepalų parduotuvėse. Ten kvepalus Jums padės išsirinkti jų žinovai. Rinkdamiesi nišinius kvepalus  papasakokite, kokie kvapai jus žavi, kokius prisiminus ar emocijas norite jausti jais pasikvepinę. Išsirinkite bent keletą aromatų, pasikvepinkite skirtingas kūno vietas ir leiskite bent keletą minučių kvapui atsiskleisti. Dar geriau – grįžkite galutiniam pasirinkimui keletą valandų pabuvę su kvepalais. Nuoširdžiai tikime – išskirtiniai puikių parfumerių sukurti nišiniai kvepalai mūsų nišinių kvepalų namuose The House of Drops taps nauja Jūsų meilės istorijos su išskirtiniu aromatų pasauliu pradžia.